mapa strony * poczta
English version Wersja polska

Programs in English
UNIWERSYTET KANDYDACI STUDENCI PRACOWNICY ABSOLWENCI KONTAKT
Sierpien 2021
NiPnWtŚrCzPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
STRONA GŁÓWNA
WYBORY
UNIA EUROPEJSKA
NAUKA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
BIBLIOTEKA GŁÓWNA
WYDAWNICTWA
INFORMACJA I PROMOCJA
SZPITALE KLINICZNE
SPIS OSÓB I JEDNOSTEK
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
BIURO ORGANIZACJI KONFERENCJI

KOMUNIKATY


Komunikat w sprawie profilaktyki i leczenia poekspozycyjnego dotyczącego zakłuć, skaleczeń, przerwania tkanki łącznej i innych z narażeniem na materiał biologiczny potencjalnie zakaźny.

W dniu 22.09.2015 r. została podpisana umowa z Wielospecjalistycznym Szpitalem Miejskim im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ, na świadczenie usług medycznych w zakresie profilaktyki i leczenia poekspozycyjnego dotyczącego zakłuć, skaleczeń, przerwanie tkanki łącznej z narażeniem na materiał biologiczny zakaźny. Umowa obowiązuje od dnia 01.10.2015 r. i obejmuje pracowników, studentów oraz doktorantów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w związku z narażeniem na materiał biologiczny zakaźny w trakcie pracy lub nauki.

Osoby eksponowane mogą zgłaszać się po uprzedniej telefonicznej informacji o ekspozycji (nr tel. poniżej) w Punkcie Przyjęć Oddziału Zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu, gdzie zostanie udzielona im odpowiednia pomoc. Możliwość uzyskania porady lekarskiej istnieje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.
Zgłoszenia ekspozycji:
- w godzinach 7.00 - 19.00 pod nr telefonu 61 8739-295
- w godzinach 19.00 – 7.00 pod nr telefonu 61 8739-371 lub 61 8739-375

Podstawą wykonania świadczeń jest poprawnie wypełnione Skierowanie na profilaktykę poekspozycyjną wystawione przez kierownika jednostki, lekarza medycyny pracy UMP lub osobę sprawującą nadzór nad pracą/zajęciami dydaktycznymi oraz oświadczenie (pracownika, studenta, doktoranta). W najbliższym możliwym terminie, należy poinformować o zdarzeniu Inspektorat BHP UMP (ul Dąbrowskiego 79, 60-529 Poznań, tel. 061 854 68 44) i dostarczyć Kartę po ekspozycji zawodowej na mat. potencjalnie zakaźny.Informuję, że zakończono remont pomieszczeń Magazynu Centralnego.

Jednocześnie przypominam, że odzież jest wydawana we wtorki i czwartki.
Z powodu powstania w pomieszczeniach Magazynu Centralnego magazynu depozytów studentów angielskojęzycznych odzież może być wydawana w innym niż podanym terminie po wcześniejszym umówieniu się.

Kierownik Magazynu Centralnego
Barbara RusinekInformacja z Magazynu Centralnego dla wszystkich jednostek UMP

Od dnia 03.03.2015 z powodu robót remontowych w Magazynie Centralnym Magazyn Odzieży Roboczej i Ochronnej będzie nieczynny do odwołania.

Z poważaniem

Kierownik Magazynu Centralnego
Barbara Rusinek
Kierownicy Jednostek Organizacyjnych

Przeprowadzona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontrola zakwestionowała możliwość zawierania tzw. umów o dzieło za przeprowadzone wykłady, seminaria i ćwiczenia. Jedyną, obecnie możliwą, formą umowy na prowadzenie zajęć, o których mowa wyżej, jest umowa o świadczenie usług (czyli umowa zlecenia), dla której ustawodawca nie przewidział zwiększonych kosztów uzyskania przychodu. Oznacza to zarazem, że w przypadku, gdy umowę tego rodzaju zawierać będzie Uczelnia z osobą niebędącą pracownikiem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, niezbędne jest dostarczenie wraz z umową wypełnionego formularza zgłoszeniowego do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.Proszę zatem o dostarczanie do Działu Płac "formularza zgłoszeniowego” osób, z którymi już w roku akademickim 2014/2015 umowy takie zostały zawarte.

Kanclerz
/-/mgr Bogdan Poniedziałek
Magazyn Centralny jest ponownie czynny po zakończonej inwentaryzacji.

Można już zatem odbierać odzież roboczą i ochronną.


Kierownik Magazynu Centralnego
Barbara RusinekPostępowanie poekspozycjne w przypadku potencjalnego narażenia na kontakt z materiałem biologicznie niebezpiecznym - zakłucia


W dniu 30.10.2014 r. została podpisana umowa ze Szpitalem Klinicznym H. Święcickiego UMP, na świadczenie usług medycznych w zakresie profilaktyki i leczenia poekspozycyjnego dotyczącego zakłuć, skaleczeń, przerwanie tkanki łącznej etc. z narażeniem na materiał zakaźny, pracownikom, studentom i doktorantom (dot. narażenia na materiał biologiczny zakaźny w trakcie pracy lub nauki).

Osoby eksponowane mogą zgłaszać się na Izbę Przyjęć Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UMP przy ul. Przybyszewskiego 49, gdzie zostanie udzielona im odpowiednia pomoc.

Możliwość uzyskania porady lekarskiej oraz otrzymania leków antyretrowirusowych istnieje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, w tym dni ustawowo wolne od pracy.

W trakcie weryfikacji jest dokument regulujący kwestie obowiązującej dokumentacji wewnętrznej oraz wszelkich procedur: „Wytyczne bezpieczeństwa i higieny pracy przy narażeniu na działanie szkodliwych dla zdrowia czynników biologicznych (CB) oraz przy postępowaniu z ostrymi narzędziami”. Powyższy dokument zostanie wprowadzony w najbliższym czasie Zarządzeniem Rektora.

Inspektorat BHPInformacja z Magazynu Centralnego dla wszystkich jednostek UMP


Od dnia 05.11.2014 aż do odwołania Magazyn Centralny nieczynny z powodu inwentaryzacji.


Kierownik Magazynu Centralnego UMP
Barbara RubinekDział Spraw Pracowniczych
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
zaprasza
Pracowników Uczelni do udziału
w praktycznym szkoleniu z zakresu obsługi programu MS EXCEL


Szkolenie jest organizowane w dwóch wersjach: dla osób początkujących (kurs podstawowy) oraz dla osób znających podstawy programu (kurs rozszerzony). W programie kursów przewidziano:

KURS PODSTAWOWY

1. Wprowadzenie do obsługi programu.
2. Wprowadzanie danych do arkuszy kalkulacyjnych i ich proste przetwarzanie.
3. Praca z tabelami.
4. Wykorzystanie formuł dostępnych w arkuszu kalkulacyjnym.
5. Sprawdzanie poprawności wprowadzonych danych.

KURS ROZSZERZONY

1. Praca z tabelami.
2. Wykorzystanie formuł dostępnych w arkuszu kalkulacyjnym.
3. Tworzenie i interpretacja wykresów.
4. Budowa tabel przestawnych.
5. Sprawdzanie poprawności wprowadzonych danych oraz ich ochrona.
6. Współpraca pomiędzy programami (połączenia między Word i Excel).

Prowadzenie kursów: pracownicy Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki UMP. Szkolenie prowadzone będzie w grupach od 9 do 12 osób

Terminy szkolenia: każdy kurs odbywać się będzie w dwóch częściach w dniach 27.09.2014 i 04.10.2014 r. w godzinach od 8.00 do 12.15.

Miejsce szkolenia: Katedra i Zakład Informatyki i Statystyki UMP, Collegium Wrzoska, ul. Dąbrowskiego 79, Poznań, sala 201, 202, 215, 216, 218 (2 piętro).

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kadry@ump.edu.pl w terminie do dnia 18.09.2014 r.


dr Maciej Stachowiak
Kierownik Działu Spraw Pracowniczych
Refundacja za okulary korygujące wzrok lub szkła kontaktowe


Od marca br. rejestr osób, którym udzielono w/w refundacji, prowadzi Inspektorat BHP UMP. Jednostka opiniuje faktury/rachunki za zakupione okulary bądź szkła i przekazuje do rozliczenia Samodzielnej Sekcji Finansowej.

W celu ubiegania się o przedmiotową refundację, do Inspektoratu BHP należy dostarczyć:

1. Fakturę VAT za zakupione okulary/szkła wystawioną na kupującego, z wpisanym na odwrocie numerem konta bankowego, na które ma być przekazana refundacja niniejszych kosztów. Przy braku nr konta zwrot pieniędzy do odbioru w Kasie Głównej.

2. Zaświadczenie lekarskie - lekarza medycyny pracy, stwierdzające konieczność stosowania szkieł korekcyjnych do pracy z monitorem ekranowym.

Wysokość refundacji za okulary korygujące wzrok albo szkła kontaktowe pozostaje bez zmian i wynosi 300 zł. Refundacja przysługuje raz na dwa lata.

3. Refundacja dotyczy wyłącznie pracowników uczelni, na podstawie zarządzenia Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z dnia 14 grudnia 2011 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

Inspektorat BHPKomunikat w sprawie rocznego ograniczenia podstawy składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w 2014 roku.


Informuję, że wysokość kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w 2014 roku wynosi 112.380,00 zł ( MP z 19 grudnia 2013 r., poz. 1028, Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 13 grudnia 2013 roku.)


Kierownik Działu Płac
mgr inż. Justyna BartoszewskaKomunikat w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2014 r.


Informuję, że od 1 stycznia 2014 r. wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę wynosi 1.680,00 zł. (Dz. U. z 13 września 2013 r., poz. 1074)

Kierownik Działu Płac
mgr inż. Justyna BartoszewskaDział Spraw Pracowniczych
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
zaprasza
Pracowników Uczelni do udziału
w praktycznym szkoleniu z zakresu obsługi programu MS WORD


Program szkolenia:
1. Wysyłanie identycznej korespondencji do wielu adresatów.
2. Tworzenie formularzy.
3. Konwersja tabeli na tekst i tekstu na tabelę.
4. Ochrona plików.

Termin szkolenia: 16.11.2013 r., od godziny 9.00 do 12.10.
Miejsce szkolenia: Katedra i Zakład Informatyki i Statystyki UMP, Collegium Wrzoska, ul. Dąbrowskiego 79, Poznań, sala 215/216 (2 piętro).


Prowadzenie szkolenia: pracownicy Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki UMP pani dr Barbara Kołodziejczak i pani mgr Izabela Miechowicz.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kadry@ump.edu.pl w terminie do dnia 06.11.2013 r.

dr Maciej Stachowiak Kierownik Działu Spraw Pracowniczych


Dział Spraw Pracowniczych
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
zaprasza
Pracowników Uczelni do udziału
w szkoleniu z zakresu przepisów prawa pracy


Program szkolenia:
1. Podstawowe zasady prawa pracy. Równe traktowanie w zatrudnieniu.
2. Stosunek pracy. Zawarcie umowy o pracę. Ochrona zatrudnienia, Rozwiązanie umowy o pracę.
3. Uprawnienia pracownika w razie niezgodnego z prawem lub nieuzasadnionego rozwiązania umowy o pracę.
4. Obowiązki pracodawcy i pracownika.
5. Urlopy wypoczynkowe. Uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem.

Termin: szkolenie odbędzie w 2 częściach w dniach 21.11.2013 r. oraz 25.11.2013 r., każdorazowo od godziny 13.00 do 14.30.

Miejsce szkolenia: - w dniu 21.11.2013 r. sala Hoyera w Collegium Anatomicum, ul. Święcickiego 6, Poznań, - w dniu 25.11.2013 r. sala 1.12 Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań.

Prowadzenie szkolenia: pani Wiesława Stachowiak sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kadry@ump.edu.pl w terminie do dnia 06.11.2013 r.

dr Maciej Stachowiak Kierownik Działu Spraw Pracowniczych


Informacja z Magazynu Centralnego dla wszystkich jednostek UMP

Prosimy składać zapotrzebowania na środki czystości i artykuły biurowe - tzw. rozdzielniki, na specjalnych, aktualnych drukach widniejących na stronie internetowej UMP.

Od 2013 r. rozdzielniki składane na innych drukach niż podane nie będą realizowane.

Kierownik Magazynu
Uniwersytetu Medycznego

Barbara RusinekKomunikat - rozliczanie konferencyjnych oplat rejestracyjnychHarmonogram wypłat wynagrodzeń dla nauczycieli akademickichNiniejszym informuję, że główny specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej, Pan mgr inż. Piotr Kołodziejczak, będzie pełnił dyżury w czwartki , w godz. od 12.00 do 13.30, w budynku przy ul. Rokietnickiej 5C.

Z-ca Kanclerza
Dyrektora ds. Administracyjnych
mgr inż. Paweł GlaserOd dnia 01.12.2009 r. ulegną zmianie numery telefonów w DS. "Wawrzynek". Nowy numer telefonu to 61 844 50 00 (portiernia). Informujemy , iż od dnia 01.12.2009 połączenia telefoniczne pomiędzy akademikami: Wawrzynek, Medyk, Aspirynka i Eskulap są bezpłatne.Kierownicy jednostek proszeni są o zamieszczenie w dokumentacji pracowników aktualnych zaświadczeń o zdolności do pracy oraz orzeczeń do celów sanitarno-epidemiologicznych, które powinny być dostępne dla Sanepidu.

Zaświadczenia jak i orzeczenia są wydawane przez Przychodnię Medycyny Pracy podczas każdych badań okresowych.

Kierownik PMP
Beata ZiemskaPrzychodnia Medycyny Pracy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu posiada szczepionki przeciwko grypie- Vaxigrip, w cenie 30,00 zł. Szczepienia są wykonywane na miejscu codziennie w godzinach między 9:00 a 15:00. Jest to ważne z uwagi na szerzące się zachorowania na wirusowe zapalenia płuc w sąsiedniej Ukrainie.

Kierownik PMP
Beata ZiemskaSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że

MAGAZYN ODZIEŻY ROBOCZEJ I OCHRONNEJ
CZYNNY JEST WE WTORKI I CZWARTKI
OD GODZ. 9.00 - 13.30


Kierownik Magazynu Centralnego UMP
Barbara RubinekPracownicy Katedr, Klinik i Zakładów oraz innych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu


KOMUNIKAT

W dniu 12 października 2009 roku wchodzą w życie nowe zasady korzystania z parkingu przy budynku Collegium Wrzoska w Poznaniu przy ul. Jana H. Dąbrowskiego 79.
Parking został zmodernizowany, miejsca postojowe uporządkowane i przekazane do dyspozycji pracowników jednostek mieszczących się w budynku. Wszystkie strony i osoby upoważnione do korzystania z parkingu zostały o tym fakcie poinformowane w odrębnych pismach. Natomiast szczegóły dotyczące używania parkingu zostały ujęte w załączniku do niniejszego pisma.
Proszę zwrócić szczególną uwagę, by z parkingu korzystały wyłącznie osoby uprawnione.
Wykładowców i lektorów prowadzących zajęcia dydaktyczne ze studentami w budynku Collegium Wrzoska zobowiązuje się do pisemnego informowania o tym fakcie Dziekana Wydziału w celu uzyskania uprawnień do korzystania z parkingu.
Pracownicy, którzy nie są upoważnieni do korzystania z parkingu przy Collegium Wrzoska mogą kierować się na parking przy Centrum Stomatologii ul. Bukowska 70 (wjazd od
ul. Rokietnickiej).

Regulamin parkingu
Wprowadził : Dzial Promocji.
Zapisano : 02-10-2015 10:11
Kalendarium


Na skróty

Witryny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wykorzystują mechanizm plików cookies. Stosujemy je celem zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Dowiedz się więcej >>.