mapa strony * poczta
Strona główna UMP (polska)
AKTUALNOŚCI KONTAKT
Sierpien 2021
NiPnWtŚrCzPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
DZIAŁ WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ
UMOWY MIĘDZYNARODOWE
ERASMUS+
ERASMUSOWA POLITYKA UCZELNI - STRATEGIA NA LATA 2014/2020
OFERTA STYPENDIALNA
BIEŻĄCE KONKURSY NA GRANTY BADAWCZE
WYJAZDY ZAGRANICZNE
PROGRAMY MIĘDZYNARODOWE
ENGLISH VERSION




RZĄDOWY PROGRAM "STUDIA DLA WYBITNYCH"

Stu studentów rocznie dzięki wsparciu państwa będzie mogło rozpocząć studia na najlepszych uczelniach na świecie, lecz pod warunkiem, że po ich ukończeniu wrócą do Polski. Przyjęta przez parlament wiosną 2015 r. ustawa umożliwia takie wsparcie i realizację programu "Studia dla wybitnych”. Startujący w 2016 roku program to pierwszy publiczny projekt finansowania całości studiów za granicą.
Celem programu jest możliwość wykorzystania zdobytej przez stypendystów wiedzy w Polsce i tym samym ich przyczynianie się do rozwoju krajowej nauki, a także zwiększenia innowacyjności w polskiej gospodarce.
Więcej informacji o programie na stronie: http://www.nauka.gov.pl/studia-dla-wybitnych


PREMIA Z HORYZONTU 2020

HORYZONT 2020 to największy w historii Unii Europejskiej program finansowania badań naukowych. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro. Do tej pory można było jednak z tych funduszy finansować wynagrodzenia naukowców w ograniczonym zakresie.
Zmiana przepisów ma sprawić, że polscy naukowcy i zespoły badawcze będą liczniej uczestniczyć w europejskich programach badawczych. Środki finansowe na wynagrodzenia mają być dzielone na podstawie tego, jaka jest rola polskiego uczestnika w projekcie (koordynator lub partner) i tego, jaka kwota środków Unii Europejskiej przypada na polskiego uczestnika konsorcjum projektowego.

INFORMACJE O PROJEKCIE


GRANTY NA GRANTY - WSPARCIE DLA POLSKICH KOORDYNATORÓW PROJEKTÓW BADAWCZYCH UNII EUROPEJSKIEJ

Celem programu jest wsparcie polskich jednostek naukowych, które ubiegają się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej. Wsparcie jest skierowane do jednostek naukowych, które zamierzają podjąć się roli koordynatora w planowanym projekcie oraz stworzyć międzynarodowe konsorcjum.
W ramach programu wnioskodawcy mogą uzyskać środki finansowe na działania związane z przygotowaniem wniosku projektowego do programu badawczego Unii Europejskiej.
Więcej informacji na stronie MNiSW


HORYZONT 2020 - KONKURSY NA GRANTY BADAWCZE

Horyzont 2020 to Program Ramowy Badań i Innowacji, na lata 2014-2020, z budżetem wysokości 77 mld €.
Otwarte przez Komisję Europejską konkursy obejmują zarówno badania podstawowe, jak i wdrożenia nowych rozwiązań na rynek ze wszystkich dziedzin naukowych. Tematy konkursów, wymagana dokumentacja i zasady składania wniosków znajdują się na stronie Komisji Europejskiej


REJESTRACJA EKSPERTÓW DO PROGRAMU HORYZONT 2020

Zachęcamy do rejestracji w bazie ekspertów, którzy będą wspierać Komisję Europejską i jej agencje wykonawcze w realizacji Programu Ramowego w zakresie badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020.
Komisja Europejska poszukuje niezależnych ekspertów, którzy będą nie tylko oceniać wnioski w programie, ale także oceniać sam program, jak również politykę badawczo-rozwojową i proinnowacyjną Unii Europejskiej.
Eksperci mogą reprezentować różne dziedziny i posiadać różnorodne doświadczenie. Praca eksperta to unikatowe doświadczenie i możliwość nawiązania bardzo cennych kontaktów zawodowych. To również wspaniała okazja pogłębienia wiedzy, jak najlepiej przygotować poprawny wniosek projektowy i osiągnąć sukces.

Więcej informacji i rejestracja: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/experts/index.html


PORTALE INTERNETOWE DLA PRZYSZŁYCH PRAKTYKANTÓW ERASMUS+ -
ZNAJDŹ INSTYTUCJĘ

W ślad za informacją przekazaną przez Komisję Europejską uprzejmie informujemy o istnieniu portali internetowych pomocnych przy wyszukiwaniu potencjalnych miejsc odbywania praktyk przez studentów.
Są to następujące platformy:

- ,,JOE+" - the Job Offer Exchange platform
Więcej informacji - bezpośrednio na stronie JOE+: https://leonet.joeplus.org/en/

- Job portal opracowany w ramach inicjatywy "Eurasmus", na którym potencjalni ,,praktykodawcy" mogą zamieszczać oferty miejsc praktyk/staży studentów. Strona portalu: http://eurasmus.com/en/


RAPORT GRUPY DORADCZEJ ZDROWIE - HORYZONT 2020

Grupa doradcza Zdrowie H2020 (Horizon 2020 Advisory group for Health, demographic change and wellbeing) opublikowała raport zawierający potencjalne obszary strategiczne dla konkursów w latach 2016-2017. Zalecenia grupy doradczej stanowić będą podstawę do dalszej dyskusji nad kolejnym Programem Pracy 2016-2-17 w obszarze Zdrowie, zmiany demograficzne i dobrostan.

Raport dostępny jest na stronie: http://goo.gl/T27qh6


PAKT DLA HORYZONTU 2020 PODPISANY PRZEZ
REKTORA UMP PROF. DR HAB. JACKA WYSOCKIEGO

Już ponad 300 uczelni, instytutów badawczych i naukowych podpisało Pakt dla Horyzontu 2020, w którym uwzględnione zostały zobowiązania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do stworzenia efektywnego systemu wspierania instytucji naukowych i naukowców, podejmujących wysiłek konkurowania o międzynarodowe granty badawcze.
Dokument zawiera również propozycje działań na poziomie uczelni i instytutów, które będą stymulować aktywniejsze uczestnictwo polskich badaczy i przedsiębiorców w kolejnym programie ramowym.
Liczymy, że udział naszej Uczelni w Programie HORYZONT 2020 będzie większy niż w poprzednich edycjach programów ramowych UE (obecnie uczestniczymy w 13 projektach badawczych) i mocno trzymamy kciuki za nowatorskie pomysły i naszych Naukowców, których zachęcamy do kontaktu z naszym Działem, w przypadku pytań dotyczących możliwości i sposobu pozyskania funduszy europejskich.

Dział Współpracy Międzynarodowej i Integracji Europejskiej

PAKT

Wprowadził : Dział Współpracy Międzynarodowej.
Zapisano : 20-10-2015 15:31
Kalendarium

Na skróty