III KONKURS "EUREKA! DGP - ODKRYWAMY POLSKIE WYNALAZKI"

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - prof. dr hab. Jarosław Walkowiak zaprasza do udziału w konkursie „EUREKA! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki”.

Celem akcji jest promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego wynalazców, a także inspirowanie młodzieży zainteresowanej karierą naukową.

W konkursie mogą wziąć udział polskie uczelnie, instytuty badawcze oraz jednostki naukowe PAN, które zgłosiły do Urzędu Patentowego RP swoje wynalazki (w latach 2013-2014) i prowadzą działalność naukową związaną z następującymi dziedzinami:
• informatyka;
• inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne;
• nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne.

Zespół, będący autorem zwycięskiego wynalazku otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 zł oraz finansowanie kampanii promocyjnej o wartości 50 000 zł w mediach INFOR Biznes.

Ogranizatorzy czekają na zgłoszenia do 25 listopada pod adresem e-mail: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl

- Szczegółowe informacje na temat konkursu