mapa strony * poczta
English version Wersja polska

Programs in English
UNIWERSYTET KANDYDACI STUDENCI PRACOWNICY ABSOLWENCI KONTAKT
Sierpien 2021
NiPnWtŚrCzPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
STRONA GŁÓWNA
WYBORY
UNIA EUROPEJSKA
NAUKA
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA
DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
BIBLIOTEKA GŁÓWNA
WYDAWNICTWA
INFORMACJA I PROMOCJA
SZPITALE KLINICZNE
SPIS OSÓB I JEDNOSTEK
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
BIURO ORGANIZACJI KONFERENCJI

















UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU


  WŁADZE
  SENAT
  WŁADZE ADMINISTRACYJNE
  STATUT
  STRATEGIA ROZWOJU
  UMP W LICZBACH
  KONKURSY NA STANOWISKA
  WYDZIAŁY
  JEDNOSTKI MIĘDZYWYDZIAŁOWE
  JEDNOSTKI OGÓLNOUCZELNIANE
  INNE JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE
  SYSTEM JAKOŚCI KSZTAŁCENIA
  INWESTYCJE
  HISTORIA



        Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jest w ścisłej czołówce intensywnie rozbudowujących się polskich uczelni. Wykorzystując własne środki finansowe i przy wsparciu funduszy unijnych realizowane są liczne przedsięwzięcia budowlane i modernizacyjne. „Ładnym kawałkiem Poznania” nazywają mieszkańcy dzielnicy Grunwald kompleks kampusu akademickiego przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Bukowskiej. Tu swoja lokalizację znalazły, oddane już do użytku, dwa obiekty: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne z Biblioteką Główną oraz Collegium Stomatologicum.
_
        Na ukończeniu jest najnowsza inwestycja Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej. W istniejących obiektach modernizowane są sale wykładowe i nowocześnie wyposażane liczne pracownie i laboratoria. Aż jedenaście sal audytoryjnych przeszło gruntowna przebudowę i dziś, wraz z najnowocześniejszym w Polsce Centrum Symulacji Medycznej, stanowią reprezentacyjną wizytówkę naszej Uczelni. Zmiany widoczne są również w procesie dydaktycznym, a innowacyjne rozwiązania coraz częściej wypierają dotychczasowe praktyki realizacji studiów medycznych. Dla studentów nowoczesny Uniwersytet, plasujący się w ścisłej krajowej czołówce, musi mieć również zaplecze socjalne na najwyższym poziomie. Dlatego wybudowano szósty już Dom Studencki "Karolek" dysponujący doskonale wyposażonym zapleczem sportowym, gdzie swoją siedzibę ma Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Na tym Uniwersytet nie poprzestaje, planowane są kolejne inwestycje, których realizacja rozpocznie się niebawem.












Wprowadził : Dzial Promocji.
Zapisano : 09-07-2014 10:25
Kalendarium


Na skróty

Witryny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wykorzystują mechanizm plików cookies. Stosujemy je celem zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszych serwisów. Dowiedz się więcej >>.