mapa strony * poczta
Strona główna UMP (polska)
Listopad 2020
NiPnWtŚrCzPtSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Aktualności
Katedra
Dydaktyka
PharmD
Działalność naukowa
Koło Naukowe
Pod Mikroskopem
Galeria
Działalność usługowa


KATEDRA GENETYKI I MIKROBIOLOGII FARMACEUTYCZNEJ
Katedra i Zakład Genetyki i Mikrobiologii Farmaceutycznej
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
ma zaszczyt zaprosić na:

OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ POD MIKROSKOPEM – IV edycja
„Drobnoustroje codziennym wyzwaniem dla mikrobiologa”


Konferencja odbędzie się 12 marca 2018r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP,
ul. Przybyszewskiego 37, Poznań


Konferencja jest bezpłatna.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.metagenomy.ump.edu.pl i przesłanie na adres bakterio@ump.edu.pl, faxem lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem tel./fax. (61) 854 67 20.

Nagroda dla Dr Justyny Karolak:
Na odbywającym się w dniach 19-22.9.2016 V Polskim Kongresie Genetyki w Łodzi, Dr n. farm. Justyna A. Karolak otrzymała Nagrodę Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka za najlepszą pracę doktorską będącą podstawą nadania stopnia doktora od 1 stycznia 2014 do 30 czerwca 2016 roku.

_Brązowa Helisa na V Polskim Kongresie Genetyki za plakat w dziedzinie genetyki molekularnej (genetyka człowieka):

III nagrodę (Brązowa Helisa) otrzymał zespół w składzie: Karolak JA, Kabza M, Rydzanicz M, Szcześniak MW, Nowak DM, Ginter-Matuszewska B, Polakowski P, Płoski R, Szaflik JP, Gajęcka M za plakat “Downregulation of core elements of TGF-β, Hippo, Wnt, and collagen synthesis pathways in keratoconus corneas”.

_W dniu 21 czerwca 2016 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Pani Marzenie Gajeckiej tytuł naukowy profesora nauk medycznych. Uroczyste wręczenie aktu nadania tytułu odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

_„CO LICEALISTA WIE O LABORATORIUM?”

W ramach akcji „Co licealista wie o laboratorium?”, w dniach 11 i 25 kwietnia, 40 uczniów ze szkół w Chodzieży, Lesznie oraz Gostyniu uczestniczyło w pokazowych zajęciach na UMP.

W naszej Katedrze uczniowie mogli poznać metody diagnostyczne oraz cechy charakterystyczne takich patogenów jak Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherischia coli oraz Candida albicans. W trakcie pokazu odbyło się krótkie seminarium na temat podstawowych zasad pracy w laboratorium i metod wykorzystywanych w diagnostyce mikrobiologicznej.

W Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej przyszli studenci mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszą aparaturą oraz technikami wykorzystywanymi w pracowniach analitycznych. Prowadzący zadbali także o kilka pokazowych reakcji przydatnych do tegorocznego egzaminu maturalnego z zakresu redoksymetrii oraz alkacymetrii.

W Katedrze i Zakładzie Biochemii Farmaceutycznej odbywały się pokazowe ćwiczenia na których abiturienci mogli zapoznać się ze sprzętem, prowadzonymi badaniami oraz metodami analitycznymi. W trakcie zajęć odbyło się również seminarium zapoznające ich z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych oraz regulacjami dotyczącymi diagnostów laboratoryjnych. W ramach pokazowych ćwiczeń brali udział w oznaczaniu panelu lipidowego


Zapraszamy do obejrzenia w Galerii fotoreportażu

Opis akcjiKatedra i Zakład Genetyki i Mikrobiologii Farmaceutycznej
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
ma zaszczyt zaprosić na:

OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ POD MIKROSKOPEM – III edycja
„Współczesne problemy w diagnostyce zakażeń bakteryjnych, wirusowych
i grzybiczych”
pod Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w PoznaniuKonferencja odbędzie się 11 marca 2016r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP,
ul. Przybyszewskiego 37, Poznań


Uczestnicy Konferencji otrzymają 10 punktów edukacyjnych zgodnie z treścią uchwały NKZDL z dnia 13.01.2006r., która określa sposób doskonalenia zawodowego diagnostów laboratoryjnych.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.metagenomy.ump.edu.pl i przesłanie na adres bakterio@ump.edu.pl, faxem lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem tel./fax. (61) 854 67 20.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 do 29 lutego 2016.

PROGRAM KONFERENCJI
W I spotkaniu z cyklu „Warsztaty Mikrobiologiczne” wzięło udział 19 studentów Wydziału Farmaceutycznego. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników.
Warsztaty były okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy teoretycznej w zakresie mikrobiologii, ale także do praktycznego sprawdzenia czystości mikrobiologicznej produktów z najbliższego otoczenia. Uczestnicy mieli do swojej dyspozycji szereg podłóż hodowlanych, barwniki do wykonania barwienia metodą Grama oraz pomocnicze testy diagnostyczne, co pozwoliło na samodzielne ukierunkowanie diagnostyki.
Pomocą w interpretacji wyników służyły Pani mgr Paulina Sawicka oraz Pani mgr Marcelina Kubicka.
Uwagę studentów podczas trwania Warsztatów niewątpliwie zajęły metody molekularne i ich zastosowanie w bakteriologii.

Na prośbę uczestników Warsztaty będą corocznie odbywającymi się spotkaniami na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy również do obejrzenia w Galerii krótkiego fotoreportażu z przebiegu Warsztatów.Organizatorki ze SKN „Młodych Mikrobiologów”:

Kinga Wojtek, Monika Mrozek oraz Anna Matysiak
I spotkanie z cyklu "Warsztaty Mikrobiologiczne" dla studentów UMP

 • Z jakimi bakteriami stykamy się na co dzień?
 • Czy wszystkie drobnoustroje są złe?
 • Którego grzyba nie spotkasz w lesie?

  Na te i wiele innych pytań odpowiemy 11,13 i 15 maja na I WARSZTATACH MIKROBIOLOGICZNYCH organizowanych w ramach spotkania Studenckiego Koła Naukowego.


  Wszystkich studentów UMP, którzy chcieliby odkryć z nami część świata mikroorganizmów serdecznie zapraszamy do udziału w trzydniowej przygodzie.

  SKN „Młodych Mikrobiologów”


  - plakat  Z radością informujemy, że członkini SKN "Młodych Mikrobiologów", Pani Aleksandra Szemień, otrzymała wyróżnienie w Konkursie Studenckich Prac Naukowych II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych za pracę pt.: "Charakterystyka wybranych serotypów Streptococcus agalactiae".
  Z radością informujemy, że członkini SKN "Młodych Mikrobiologów", Pani Aleksandra Szemień, otrzymała wyróżnienie za wystąpienie pt.: "Ocena zdolności szczepów Streptococcus agalactiae do formowania struktury biofilmu", zaprezentowane w trakcie konferencji Spotkania Młodych z Nauką w Poznaniu 2015, organizowanej przez SKN Biosfera działające przy Katedrze Chemii Klinicznej i Diagnostyki Molekularnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
  W dniu 30.01.2015r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP odbyła się, zorganizowana przez Katedrę i Zakład Genetyki i Mikrobiologii Farmaceutycznej, Ogólnopolska Konferencja
  POD MIKROSKOPEM – II edycja „Jakość badań mikrobiologicznych w laboratorium diagnostycznym”
  pod Patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.


  W konferencji uczestniczyło 360 osób, w tym: diagności laboratoryjni, mikrobiolodzy, pracownicy naukowi oraz studenci. Uczestnicy Konferencji przyjechali z całej Polski m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Gorzowa, Kołobrzegu, Szczecina i Wrocławia.

  Osoby biorące udział w Konferencji otrzymały 10 punktów edukacyjnych zgodnie z treścią uchwały NKZDL z dnia 13.01.2006r., która określa sposób doskonalenia zawodowego diagnostów laboratoryjnych.


  Gorące podziękowania kierujemy do Wykładowców za wspaniałe prezentacje oraz Sponsorów za pomoc w organizacji Konferencji.

  Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w Konferencji i zapraszamy w przyszłym roku.


  Zapraszamy do obejrzenia w Galerii krótkiego fotoreportażu z przebiegu Konferencji.
  Katedra i Zakład Genetyki i Mikrobiologii Farmaceutycznej
  Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
  ma zaszczyt zaprosić na:

  OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ POD MIKROSKOPEM – II edycja
  „Jakość badań mikrobiologicznych w laboratorium diagnostycznym”
  pod Patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu  Konferencja odbędzie się 30 stycznia 2015r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP,
  ul. Przybyszewskiego 37, Poznań  Uczestnicy Konferencji otrzymają 10 punktów edukacyjnych zgodnie z treścią uchwały NKZDL z dnia 13.01.2006r., która określa sposób doskonalenia zawodowego diagnostów laboratoryjnych.

  Konferencja jest bezpłatna.

  Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.metagenomy.ump.edu.pl i przesłanie na adres bakterio@ump.edu.pl, faxem lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem tel./fax. (61) 854 67 20.

  Zgłoszenia przyjmowane będą od 7 do 27 stycznia.

  PROGRAM KONFERENCJI  W dniu 26.09.2014r. w Collegium Anatomicum UMP odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa
  „Epidemiologia i diagnostyka zakażeń u noworodków, niemowląt i dzieci”, zorganizowana przez
  Katedrę i Zakład Genetyki i Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz firmę Argenta Sp. z o.o. Sp. k.
  pod patronatem Dziekana Wydziału Farmaceutycznego.

  PROGRAM KONFERENCJI

  Zapraszamy również do obejrzenia w Galerii krótkiego fotoreportażu.
  W dniu 26.05.2014r. odbyła się obrona rozprawy doktorskiej dr Justyny Karolak pt.: "Złożoność aspektów genetycznych w wieloczynnikowych chorobach narządu wzroku – stożku rogówki oraz wysokiej krótkowzroczności".
  Zapraszamy również do obejrzenia w Galerii krótkiego fotoreportażu.
  Wprowadził : Administrator Witryny.
  Zapisano : 04-01-2018 12:22
 • Kalendarium

  Na skróty